Format Kitap
Barkod 9786057455291
Yayın Tarihi 2021-05-08
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 176
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Hüseyin Karatay

Güneşin ışıyışı başka olur, kuşların cıvıltısı başka olurdu bayramlarda. Yaprağın hışırtısı başka, sokağın neşesi başka. Allı pullu olur, gülüp oynar sokak. Mekân güzelleşir, sesler tatlılaşır, sözler ahenkleşir. Gün, altın bir gün olur bayram sevgisiyle. Hiçbir can acımaz, hiçbir gönül incinmez sevgiyle. Hiç solmasın derim sevgi çiçeği, ama solar, bayram biter. Gönlümün istediği gibi olan gün çabuk biter.

Evet, altın günlerimdi, altın vakitlerimdi sevgi dolu bayramlar.


Sürgün Öğretmen, Çalınan Savaş ve Antikacı romanlarıyla tanınan Hüseyin Karatay'ın Hayal Tutkusu romanı, bir taşra kentinde aile içinde ve dışarda dışlanan, hor görülen bir çocuğun mücadelesini ve başarısını anlatır.Hayal Tutkusu, hayallere ve kitaplara tutunarak hayatta nefes almaya çalışan bir çocuğun idealleriyle beklentilerin çatışmasını konu eder. Derin bir gözlemle çocuk psikolojisini çok ustaca resmeden Karatay, bir çocuğun hayallerini, hırslarını, rüyalarını ve korkularını tetikleyen yoksul bir ailenin hikâyesini aktarır.

............

Hüseyin Karatay bir kuşağın yetişmesine öncülük etti, hepimiz onun eserlerini gerçek anlamda okuyarak kendimizi yetiştirdik, kendimizi gerçekleştirmeye çalıştık.

Ahmet KekeçHayal Tutkusu, toplumcu bakış açısıyla bireyci kaygıların örtüştüğü ender romanlardan. Hüseyin Karatay bizi, emekçi sınıfın umutsuz bekleyişine, çocukluğun masum ve saf olmadığı, sevincin ve kederin aynı anda belirdiği dünyalara tanıklık etmeye çağırır. Otobiyografik özellikler taşıyan Hayal Tutkusu, bir bildungsroman olarak okunabilir.

Ahmet Sait Akçay

devamını oku..
Kategori : Edebiyat
% 25
indirim
22.50
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 7.50
Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim