Format Kitap
Barkod 9786059039086
Yayın Tarihi 2014-08-20
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 121
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 150 X 220

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif

-Kart ebadı: 6x6 cm
-Kart cinsi: 700 gr. Amerikan bristol
-Kart sayısı: 180 adet
-Kutu: Oluklu

Bu setle, tek sözcük ve daha fazla sözcük kullanabilen çocukların dil ve konuşma becerilerinin geliştirilip arttırılması ve sürdürülmesi amaçlanmıştır.
Çocuğa aşağıda örnek olarak verilen kombinasyonlar sırayla gösterilerek tekrar etmesi sağlanır. 5 denemeden sonra resimler hızla gösterilerek her iki resmi ifade eden sözcükleri art arda tekrarlama egzersizleri yapılır. Sonra 5N - 1K sorularından çocuğun yanıtlayabilecekleri sorulur. Böylece hem konuşması, hem de algısı gelişir. Olayların sebep-sonuç ilişkisini, önce-sonra ve diğer ileri düzeydeki kavramları öğrenmesi sağlanır.
Dikkat ve Görsel Algı Uygulaması: Özne (Eren, Esen, Kedi, Köpek) çocuğa gösterilerek yüklemi (yaptıkları işleri) bulması istenir. Çocuğun üzerindeki giysi ipucu olarak gösterilerek yüklem kartını bulması kolaylaştırabilir. Birkaç denemeden sonra çocuk özne ile yüklem arasındaki ilişkiyi de öğrenmiş olur.
Kim uyuyor? Esen ne yapıyor? Esen nerede uyuyor? Esen ne zaman uyuyor? Esen ne zaman uyanır? Vb.
Cümle Kombinasyonları:
Eren İpe Boncuk Diziyor. Eren Kavanozdan Boncuk Alıyor. Eren Köpeği Gezdiriyor. Esen Yatakta Uyuyor. Esen Televizyonun Fişini Prize Takıyor. Eren Arabayı Sürüyor. Esen Yemek Yapıyor. Esen Sofrayı Kuruyor. Esen Dondurma Yiyor. Eren Kapıyı Açıyor. Eren Köpeği Yıkıyor. Eren Annesini Öpüyor. Esen Bebeğe Mama Yediriyor. Eren Ağaçtan Elma Koparıyor. Esen Gülü Kokluyor. Eren Bisikleti Sürüyor. Eren Bavulu Taşıyor. Esen Sandalyeye Oturmuş. Eren Davul Çalıyor. Esen Flüt Çalıyor. Esen Fırını Çalıştırıyor. Esen Otobüse Biniyor. Eren Laptop Kullanıyor. Esen Tarakla Saçını Tarıyor. Esen Tabakları Yıkıyor. Eren Bardaktan Su İçiyor. Köpek Kulübede Uyuyor. Kedi Süt İçiyor. İnek Ot Yiyor. Köpek Kemik Yiyor. Kuş Ağaca Konmuş. Kedi Masanın Üstünde. Esen Sarı Çiçekleri Suluyor. Eren Yatakta Uyuyor. Esen Mısır Yiyor. Eren Masada Yemek Yiyor. Esen Bahçede Mavi Topla Oynuyor. Esen Havuzda Yüzüyor. Tavşan Havucu Yiyor. Eren Yeşil Kulübeyi Boyuyor. Eren Topu Sepete Koyuyor. Esen Çorap Giyiyor. Eren Pantolon Giyiyor. Esen Etek Giyiyor. Esen Kazak Giyiyor. Eren Kitap Okuyor. Eren Köpek Seviyor. Eren Telefonla Konuşuyor. Kuş Eren'in Başına Konmuş. Eren Sarı Saati Takmış.

devamını oku..
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 20
indirim
40.00
Liste Fiyatı : 50.00
Kazancınız : 10.00
Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim