Format Kitap
Barkod 9786257845571
Yayın Tarihi 2020-10-16
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 548
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Fatma Serab Onursal;Sabri Öz;Cihad Terzioğlu

Covid-19 öncesinde Teknolojik ve Dijital Dönüşüm ve Covid-19 sürecinde Pandemi Sonrası Yeni Dünya Düzeninde Teknoloji Yönetimi ve İnsani Dijitalizasyon adlı eserleri ortaya çıkartan iş dünyasından ve akademiden bölüm yazarlarının da bulunduğu genişletilmiş bir kadro ile Sektörlerin ve Mesleklerin Geleceği, gerek Türkiye'de gerekse de dünyada gelişmelerin ele alındığı bir eser ortaya konulmuştur. Bu eserde bölüm yazarları, teknolojik gelişmelerin tesiri ile politik, ekonomik, sosyal, yasal dönüşümler ve sürdürülebilir bir dünya düzeni nasıl gerçekleseceği üzerinde ağırlıklı olarak literatür taramaları gerçekleştirmişlerdir. Hem sektörlerde hem de mesleklerde dünyayı nasıl bir gelecek beklediği hususunu ele almışlardır.

Tıpkı Afrika ormanlarında aslan ile ceylanlar meclisinin metaforunda olduğu gibi, en yavaş koşan ceylan gün içinde av olmuş yarın daha hızlı olması gereken ceylanlar ile yarın daha hızlı koşacaklarını bilen aslanın da ertesi gün hızını arttırması gerektiği ve buradan hareketle ister aslan ister ceylan olunsun, hızlanılması gerektiği misali gibi çalışmaların bütününe bakıldığında hız en önemli itici güç olarak görülmüştür. Birim zamanda daha çok iş üretmenin getirdiği başta sosyal ve çevresel etkiler madalyonun iki yüzü mahiyetinde, bilimsel olarak derinlemesine analiz edilmiştir.

Çalışmasını bu eserde paylaşan Prof. Dr. Fatma Ayanoğlu, Tayyar Tepe, Dr. Ezgi Avcı, Prof. Dr. İsmail Ekmekçi, Ayfer Berrin Ekmekçi, Dr. Yunus Özcan, Dr. Recep Ali Küçükçolak, Doç. Dr. Atik Kulaklı, Av. Bekir Berat Yalın Eker, Dr. Mehmet Saim Aşçı, Prof. Dr. Ahu Tuğba Karabulut, Kerim Tolgahan Narin, Dr. Ayaz Yusuf Altın, Prof. Dr. Murat Kasımoğlu, Mücahit Civriz, Dr. Gencay Karakaya, İpek Yaylalı, İsmet T. Cedimağar, Faruk B. Çelik, Emre Topçu, Dr. Gözde Yangınlar, Nazlıcan Dindarik, Tahsin Talha Davutoğlu, Murat Hekim, Dr. Necla İ. Küçükçolak, Ali S. Taylan, İrem Yanık ve Hande Kazanova hocalarımıza ve iş dünyasından değerli temsilci dostlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

İnsanlığa fayda sağlayacağı temennisi ile keyifle okunacağı düşünülen bu eserin bazı bölümlerinin başında bilimsel bir özet, Kenziman Algoritması ile yapılandırılmış yapay zeka programı tarafından üretilmiş olarak bulunmaktadır.

devamını oku..
Kategori : Ekonomi - Finans
% 15
indirim
63.75
Liste Fiyatı : 75.00
Kazancınız : 11.25
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim